Przystawki - kosiarki do szlifierki kątowej, lub wiertarki
przedłużacze 230V i lampy warsztatowe przedłużacze 400V kosiarki wózki ogrodnicze, ławki cmentarne, wieszaki do rowerów i inne.
Strona główna
SKLEP ONLINE
Cennik

Zobacz

1 | 2 | 3

Wprowadzenie

Kosiarka do trawy wykonana jest jako przystawka do powszechnie stosowanych na rynku szlifierek kątowych , lub wiertarek ręcznych . Przystawki wykonuje się do szlifierek kątowych ręcznych o średnicach tarcz szlifierskich 115, 125 (małe), i 180 do 230 mm (duże).

Kosiarki małe przeznaczone są do pielęgnacji niewielkich połaci , przydomowych ogrodów, niewielkich działek itp.

Mocowanie szlifierki odbywa się poprzez zdjęcie osłony tarczy ściernej, przełożenie przez wycięty w pokrywie kosiarki otwór osi napędowej szlifierki i zamocowanie jej śrubami do gwintowanych w szlifierce otworów służących do mocowania bocznych rękojeści, do konstrukcji kosiarki - natomiast wiertarki mocowane są w uchwycie zaciskowym pionowo do osłony, a nóż tnący mocowany jest w uchwycie wiertła.

Nie zaleca się używania do wiertarki żyłki kosiarskiej ( zbyt wolne obroty). Przystawka może być wyposażana w oba rodzaje uchwytów - wersja uniwersalna.

Cięcie traw przerośniętych i badyli na powierzchniach nierównych i zanieczyszczonych wykonuje się przy użyciu żyłki stosowanej do kos spalinowych, (stosowanie noży zaleca się do koszenia równych zadbanych trawników). Zagięcie noska krawędzi natarcia powoduje nachylanie trawy i podcinanie jej przed najechaniem kosiarki, co znacznie usprawnia koszenie. Wysokość koszenia regulować można przez zmianę położenia kół jezdnych /płynna regulacja od 3 ÷ 10 cm/.

Ostrzeżenia ogólne:

- nie użytkować do koszenia mokrej trawy
- chroń nóż tnący przed uderzeniami w wystające korzenie, kamienie, i inne twarde przedmioty przed koszeniem usuń, lub do koszenia używaj żyłkę.
- stosuj przedłużacze prądu wyłącznie w dobrym stanie i chroń przed przecięciem.
- stosuj podczas koszenia okulary ochronne.
- nie kieruj kosiarki w stronę osób postronnych znajdujących się w promieniu koszenia.
- chroń urządzenie napędowe przed przegrzaniem, pracuj z przerwami.
- włączaj i wyłączaj obroty stojąc po stronie kierowania kosiarką
- w przerwach pracy odłącz od prądu.
- nie dopuszczaj dzieci do obsługi kosiarki.

 

Napisz do nas | ©2005 PRODMET